Generolas

Ar ilgalaikis tablečių vartojimas gali apsunkinti pastojimą?

Ar ilgalaikis tablečių vartojimas gali apsunkinti pastojimą?

Ne - nėra įrodymų, kad ilgalaikis kontraceptinių tablečių vartojimas trukdo vaisingumui. Kai kurioms moterims menstruacijų ciklas sutrinka keletą mėnesių po to, kai išėjo iš tabletės (būklė vadinama po piliulės amenorėja). Bet dažniausiai tai lemia pagrindinė problema, nesusijusi su Pill - pavyzdžiui, turint labai mažą svorį ar net patiriant stiprų stresą.

Tiesą sakant, vartojant piliulę, galima apsisaugoti nuo ligų, tokių kaip kiaušidžių ir gimdos vėžys, kurios gali sukelti nevaisingumą. Tyrėjai taip pat nustatė, kad ilgalaikis tablečių vartojimas gali pagerinti endometriozės simptomus - būklę, kuri gali sukelti nenormalų menstruacinį kraujavimą ir sukelti nevaisingumą. Galiausiai įrodyta, kad tabletės sumažina negimdinio nėštumo dažnį - kai apvaisintas kiaušinėlis implantuojamas už gimdos ribų, paprastai į vieną iš kiaušintakių. (Deja, negimdinis nėštumas negali būti sėkmingas.)

Kai kurie gydytojai pataria bandyti pastoti, kai tik išeisite iš piliulės, tačiau aš rekomenduoju palaukti, kol gausite pirmąjį mėnesinį - paprastai praėjus keturioms ar šešioms savaitėms po tabletės. Tokiu būdu žinosite, kad jums ovuliacija. Jei praėjus dviem mėnesiams po tabletės vartojimo vis dar nesulaukėte mėnesinių, verta pasitarti su savo sveikatos priežiūros paslaugų teikėju. Gali būti pagrindinė problema, kurią reikia spręsti.

Tačiau nesijaudinkite, jei pastojote iškart po hormoninės kontracepcijos. Tyrimai rodo, kad nereikia jaudintis dėl užsitęsusių hormonų poveikio jūsų kūdikiui.

Atminkite, kad prieš atsisakant bet kokių hormoninių kontraceptikų, visada verta pasitarti su savo sveikatos priežiūros paslaugų teikėju.


Žiūrėti video įrašą: Labas, pasauli! Vaikelio ir mamos kraitelis! (Gegužė 2021).